× Anasayfa Yarışmalar İletişim

Katılım Koşulları

1. Puanlama www.favoritetasteawards.com/ internet sayfası üzerinden tüm kullanıcıların kullanımına açıktır ve ücretsizdir.

2. Katılımcıların, puanlamaya katılım sağlamaları için login olmaları ve talep edilen tüm zorunlu bilgilerin doldurulması gerekmektedir.

3. www.favoritetasteawards.com/ uygulaması Favori Medya Grup tarafından hazırlanıp yönetilmektedir. Söz konusu uygulama ve www.favoritetasteawards.com/ internet sayfası üzerinden toplanan veriler ve bunların işlenmesine ilişkin usul ve esaslar için internet sayfasında yer alan Gizlilik Politikası’nı incelemesi tavsiye edilir.

4. Her kategoride aday müracatı herkese açık olup 01 Şubat 2020'de aday kayıtları saat 09:00’da başlayacaktır.

5. Her kategoride aday müracatı herkese açık olup 30 Nisan 2020'de aday kayıtları 23:59’da sona erecektir.

Puanlama 1 Mayıs 2020 Cuma günü saat 09:00’da başlayacak olup, puanlama rekabet ve heyecanın olması açısından 20 Kasım 2020 saat 24:00'de gösterimden kaldırılacaktır. Fakat 30 Kasım’a kadar puanlama işlemi devam edecektir. 7 gün sürecek olan sayısal gösterimsiz puanlama süreci sonucu adaylarımızın ilk 5’i (SİTEMİZ EKRANINDA GÖSTERİMDE OLACAKTIR) sıralamada yer alacaktır.

6. Katılımcı, puanlama boyunca oluşturduğu ve seçtiği seçenekleri kendi rızasıyla paylaştığını uygulamaya katılarak kabul etmiştir.

7. Puanlama tarihleri boyunca ‘Favorilezzetler Ödülleri’ boyunca internet sitesinde (ücretsiz) yayınlanacak adaylarımız firma adı, instagram hesabı, adresi, telefonu, e-mail, gibi (hepsi birlikte “kişisel veriler”) bilgilerini doldurarak, 30 Kasım 2019 saat 23:59 a kadar gerçekleşecek puanlama da; seçenekler arasından, konularında yılın en favorisini puanlayarak, işaretleyebilecek oy verebileceklerdir. Halk tarafından en çok puan almış ilk 5 aday son haftaya oyları gizlenerek yarışacaklardır.

8. Katılımcılar tarafından belirtilen bilgilerin doğruluğu, yeterliliği ve ispatı katılımcıların sorumluluğundadır.

9. Favori Medya Grup puanlama boyunca, sonuçları olumsuz yönde etkileyecek şekilde bilgisayar teknolojilerini kullanarak hile yapıldığını tespit etmesi durumunda katılımcının o ana kadarki bütün katılım verilerini hiçbir uyarı yapmadan iptal etme ve kullanıcıyı yarışmadan men etme hakkını saklı tutar. Ayrıca bu kişiler hakkında yasal işlem başlatma hakkı saklıdır.

10. Favori Medya Grup, bu uygulamaya katılım esnasında, yarışmacıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden, Facebook mecrasından kaynaklanan sorunlardan ve her türlü teknik aksaklıklardan dolayı (İnternet hızının düşük olması, bağlantının kopması, vb.) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

11. Katılımcılar uygulama dahilinde verdikleri kişisel bilgilerinin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ederler. Kullanıcı yarışma süresince verdiği bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde bu durumu Favori Medya Grup bildirmek ile yükümlüdür. Bilgilerin eksik veya yanlış olması nedeniyle kullanıcıya ulaşılamamasından ve bu nedenle oluşabilecek her türlü doğrudan veya dolaylı zarar hususunda Favori Medya Grup kesinlikle sorumlu kabul etmez.

12. Oylama kaydı sırasında katılımcı tarafından yanlış beyan edilen bilgiler sebebi ile yaşanacak aksaklıklardan, Favori Medya Grup sorumlu tutulamaz.

13. Favori Medya Grup, katılımcıların kişisel verilerinin gizli tutulması konusunda 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Kurul Kararları uyarınca öngörülen uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli her türlü teknik ve idari tedbirleri almaktadır. Favori Medya Grup' in mevzuatta öngörülen güvenlik önlemlerini almasına rağmen sisteme düzenlenebilecek saldırılar sonucunda, işlenen kişisel verilerin kanuni olmayan yollarla başkaları tarafından ele geçirilmesi hâlinde, Favori Medya Grup bu durumu en kısa sürede ilgilisine ve Kurula bildirecektir. Katılımcıların, kişisel verileri katılım koşullarının 19. maddesinde belirtilen amaçlarla sınırlı olarak Favori Medya Grup, ile paylaşılacaktır. Gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasında veri sorumlusu sıfatıyla Favori Medya Grup, sorumludurlar.

14. Favori Medya Grup, oylama tarihleri, katılım koşulları ve oylama ile ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

15. Favori Medya Grup, ve altlarındaki markalar oylamadan kaynaklı sonuçlar ve müşterilerin görüşlerini almak için iletişime geçebilecektir.

16. Oylamaya katılan herkes, bu kuralların onaylandığına dair ayrı bir işlem yapmasa bile bu şartları kabul etmiş sayılır.

17. Favori Medya Grup, önceden belirtmeksizin oylamayı durdurma ve koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

18. İşbu oylama içeriğinin tüm hakları münhasıran Favori Medya Grupa aittir.

19. Katılım koşullarının 7. maddesinde yer alan ve www.favoritetasteawards.com/ internet sayfası üzerinden aday olarak katılmak için paylaştığınız kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Favori Medya Grup tarafından; oylamanın düzenlenmesi, yönetimi, sonuçlandırılması, kazananların belirlenmesi, iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi, organizasyon ve etkinlik yönetimi ve Favori Medya Grup tarafından diğer yarışmalar/uygulamalar için istatiksel veriler oluşturma amaçları ile elektronik olarak işlenmekte ve aynı amaçlarla iş ortakları ile paylaşılmaktadır.

20. Oylamanın sona ermesi veya işbu oylama kurallarının 10. ve 11. maddeleri ile sonuçların açıklanmasından sonra mevzuat doğrultusunda saklanması gerekmeyen katılımcılara ait kişisel veriler 6 (Altı) ay sonra Favori Medya Grup veri tabanlarından silinir. Veri aktarılan, yasal zorunlulukları kapsamında gerektiği ölçüde Kişisel Veriler’i saklayabilecektir.

21. Favori Medya Grup markaların yarışmacılara ait kişisel verileri anonimleştirerek veri tabanlarında muhafaza etme hakları saklıdır.